Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

В 2009 році за ініціативи Управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому м. Полтави та ПОДГО "ВСЦ Воїн" була створена книга під назвою "Юним героям Полтавщини присвячується...", в якій описані героїчні вчинки дітей під час Другої світовой війни.

 

 

 

Заступаючи на варту миру

На патріотично-виховному заході «На варті миру!», біля Меморіалу Солдатської Слави, зібрались ветерани Другої світової війни, молодь, та представники міської влади.

Напередодні великого свята Перемоги курсанти Полтавської обласної дитячої громадської організаці "Військово-спортивний центр "Воїн" прийняли урочисту присягу на вірність Батьківщині. Привітав їх та особисто висловив свою шану ветеранам мер міста Олександр Мамай. Адже символічно, що біля могил героїв-визволителів на варту миру заступають діти та юнаки, які могли б бути правнуками полеглих солдат, наших земляків та співвітчизників:

- Стискаються наші серця коли ми згадуємо про те, якою дорогою ціною дісталася нашому народу ця велика перемога. Серед доблесних захисників Батьківщини були наші земляки, які в бою по всіх фронтах здобули собі славу безстрашних воїнів. Не всі солдати повернулися додому. Проявивши безмежний героїзм, багато з них загинуло за нашу Батьківщину. Сьогодні наша країна переживає трагічні події, які б не мали повторитися. Біль втрат знову блукає по українських домівках. Але сила духу, яку передали нам наші ветерани та вікова героїчна історія – не дадуть нам зламатися. Нині наша головна гордість і наша надія – це наша молодь. Саме вона пише історію нашої держави і саме їй розбудовувати її, робити дійсно незалежною й демократичною. Але чи можливо це зробити без любові до нашої Батьківщини, без щирого патріотизму? Безумовно, неможливо. Тому наше головне завдання сьогодні – зробити усе, щоб підростаюче покоління не відчуло на собі наслідків усих тих негараздів, що переживає зараз наша країна. Виховувати їх справжніми патріотами: відданими, освітченими, здоровими синами і доньками нашої з вами Вітчизни. Дорогі ветерани, дороге наше старше покоління, вкладайте у своїх дітей та онуків любов і повагу до рідного краю. Вона обов'язково повернеться до вас щасливим майбутнім наших нащадків. Дорога молодь, поважайте вік і досвід, вивчайте і шануйте нашу історію, бо лише тоді зумієте побудувати світле майбутнє. І ніколи, ніколи не забувайте про подвиг наших дідів і прадідів. Бо ціною свого життя вони захистили Полтаву, Україну і весь світ від фашизму, від чорного гніту, від знищення. Я вітаю всіх полтавців зі сятом Перемоги та примирення. Бажаю міцного здоров'я, довголіття й благополуччя, любові і шани, ясного небі і віри у славне майбутнє. Нехай на нашу благословенну землю нарешті прийде мир і спокій. Мирного неба над нашою головою і рідної землі під нашими ногами. Зі святом, шановні ветерани! З Днем Перемоги, наша молодь.

Олександр Федорович наголошує, що патріотизм, любов до Батьківщини та України – це головне, що ми повинні виховувати в наших дітях:

-Саме на підростаючому поколінні у майбутньому лежатиме обов'язок захищати Батьківщину, і вони мають бути до цього максимально готовими, -говорить міський голова.

Надихнути своїм прикладом підростаюче покоління прийшли і ті захисники, які не тільки пройшли всю війну, а й, героїчно проживши довге життя, продовжують знову і знову зустрічати разом із нами це величне свято, вшановувати своїх побратимів.

Голова Ради Полтавської міської організації ветеранів Леонід Солодовник розповів про фашистські плани щодо України та висловив радість за молодь, яка нині живе у вільній та незалежній державі. Вони, солдати, все ж таки змогли подарувати їм достойне життя:

- Не дивлячись на біль втрат, Перемога, яку ми виборювали, була того варта!

У знак миру та відмови від використання зброї під час виконання показового виступу, учні молодших класів подарували курсантам повітряні кульки та всі разом випустили їх у небо над Меморіалом Солдатської Слави.

Слава героїв – безсмертна!